Investovanie do zlata

Investovanie do zlataInvestovanie do zlata patrí medzi dôležitú investíciu do budúcnosti. Zlato je predovšetkým obľúbené v období hospodárskej krízy, pri vojnovom konflikte alebo pri veľkej inflácii. Stabilita úspor sa zvyšuje v tomto období. Ak chcete investovať do zlata, tak vám odporučujeme investíciu do zlatých mincí.

Zlaté mince sa vyznačujú vysokou rýdzosťou zlata, t.j. obsahuje minimálne 90% čisté zlato. Najväčší dôraz pri výbere zlata sa kladie na hmotnosť zlata v zlatých minciach. Hmotnosť sa samozrejmne udáva v troyskych unciach. Všetky komerčné banky v západných krajinách nakupujú a predávajú zlaté mince po celom svete. Niektoré krajiny si neúčtujú DPH za zlaté mince, ako napríklad v Rakúsku. Bohužiaľ v Slovenskej republike podliehajú zlaté mince 20% DPH. Preto ho väčšinou naše banky nenakupujú vo veľkých množstvách.

Investovanie do zlata má veľa výhod. Hodnota zlata je trvalá v akýkoľvek čas. Cena zlata sa vždy udáva na londýnskej burze a finančníci na celom svete ju uznávajú. Môže nastať i taká situácia, že zlato stúpne na cene a vaša investícia do zlata sa mnohonásobne vráti. Samozrejmne investovanie do zlata prináša i menšie riziká. Zlato vám môžu ukradnúť a preto si ho treba uložiť do vlastného trezoru alebo do trezorovej schránky vo vašej banke. Ak sa rozhodnete do investovania do zlata, tak tento drahocenný kov kúpte v čo najnižšej cene na burze.